affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Co nového hlásí městská policie Brno?

Zajímá Vás co museli v tomto týdnu řešit městští strážníci (12.,13. a 14.2.) ? Tak si to přečtěte ...

ČTVRTEK 14.2.

Při včerejší návštěvě restaurace na Pálavském náměstí poznal strážník v civilu muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Oslovil proto hlídku MP provádějící kontrolní činnost  v lokalitě Vinohrady a své podezření oznámil. Strážníci poté třicetiletého muže kontaktovali a při ověřování totožnosti vyšlo najevo, že se skutečně jedná o muže  v pátrání Policie ČR. Zadrženého muže si přijeli převzít republikoví policisté.

Další chybějící  kryty kanalizačních vpustí  zaregistrovali v brněnských ulicích strážníci MP. Tentokrát byly kryty odcizeny neznámým pachatelem v ulici  Markéty Kuncové. Hlídka proto zabezpečila místo, aby nedošlo k případnému  úrazu kolemjdoucích. Informace o vzniklé situaci předali strážníci pracovníkům komunikací, kteří  přislíbili sjednat nápravu. Věc byla předána k dořešení správnímu orgánu.

K potyčce mezi bezdomovci na Dornychu byla včera ve večerních hodinách vyslána hlídka MP. Při příchodu na místo hlídka viděla, jak pětačtyřicetiletá žena  srazila oběma rukama na zem šedesátiletou ženu a kopala do ní. Strážníci agresivní ženě v jejích dalších útocích zabránili, což se této ženě nelíbilo a dál se snažila napadat všechny kolem sebe. Vzhledem k tomu, že útočnice jevila značné známky podnapilosti, byla přivolána sanita PZS k jejímu převozu na záchytku. Přesto však žena  neustále verbálně napadala hlídku, poškozenou i svědky. Po celou dobu se na místě nacházel přítel pětačtyřicetileté ženy,  který v podnapilém stavu neustále urážel svědky a na výzvu hlídky, aby svého jednání zanechal nereagoval. Toto jeho jednání se vystupňovalo při umístění jeho přítelkyně do sanity PZS.  Následně napadal svědky, kteří se postavili mezi něj a hlídku a pokusil se poškodit sanitu záchytky.  Proto hlídka použila k zabránění napadání svědků a poškození sanity vůči tomuto muži donucovací prostředky, jakými jsou hmaty a chvaty sebeobrany. Agresivní dvojice nakonec skončila společně na záchytce. Za svůj přestupek proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku budou oba řešeni u správního orgánu.

O půl čtvrté ráno vyslalo operační středisko hlídku strážníků na  Štouračovu ulici, kde se mělo dle telefonického  oznámení vzájemně napadat několik podnapilých osob. Hlídka po příjezdu na místo sice spatřila skupinku 4 osob, která se nacházela u kontejnerových boxů, nikdo se však fyzicky nenapadal.Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že patnáctiletý mladík a jeho o šest let starší kamarád  posprejovali betonovou zeď patřící k čerpací stanici různými grafiti.  Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu sprejerství, byla přivolána  hlídka Policie ČR, která si případ převzala. Před příjezdem hlídky PČR , bylo od obsluhy čerpací stanice zjištěno, že jedna ze zajištěných osob měla údajně  odcizit v čerpací stanici  láhev alkoholu. Patnáctiletý mladík se strážníkům  ke krádeži přiznal. Zboží ale nebylo možné vrátit  zpět do prodejny , neboť  láhev již byla vypitá. Tuto událost si také převzal policista PČR.

Na služebnu sídlící v areálu Útulku pro opuštěná zvířata se včera dostavila šestatřicetiletá žena ,která sdělila, že na konci loňského roku  byla její fenka napadena jiným psem  v prostoru za ulicí Velká Klajdovka. Fenka ( rasa Irský setr) se měla na procházce údajně pohybovat v  bezprostřední blízkosti své majitelky , když k ní náhle měla přiběhnout jiná fena pravděpodobně pitbulteriéra a pokousat ji na levé straně hrudníku. Útočící fena  byla bez náhubku a vodítka a žena, která ji venčila  si po incidentu fenu připnula na vodítko a z místa bez dalšího vysvětlení odcházela. Když ji oznamovatelka oslovila, odmítla se s ní bavit a věc jakkoliv řešit. Jelikož pro oznamovatelku bylo prioritou ošetření poraněného psa, nemohla se dále pokoušet věc dořešit na místě a byla nucena dopravit svého psa domů a prvotně jej ošetřit. Zranění se ukázalo vážnější a vyžádalo si více návštěv u veterináře a léčba v současnosti ještě pokračuje. Vzniklá škoda ke dni oznámení je cca 3000,-Kč. Celý případ pokousání psa věc nyní bude šetřit  strážník s územní působností. __________________________________________________________________________

STŘEDA 13.2.

Muž se psem ležící bezvládně u eskalátoru obchodního domu na náměstí Svobody zaujal kolemjdoucí natolik, že vše oznámili na tísňovou linku MP. Na místo vyslaná hlídka zjistila, že šestatřicetiletý muž je zcela zjevně pod vlivem alkoholu, neschopen vlastní chůze ani komunikace. Vedle sebe měl muž svého pitbula, kterého však nezvládal. Strážníci proto přivolali sanitu záchytky, která muže převezla na PZS. K odchycení psa přijel strážník odchytové služby MP, který pitbula převezl k umístění do útulku.


K zákazníkovi odmítajícímu zaplatit útratu byla včera večer do restaurace v Jamborově ulici vyslána hlídka MP. Devětatřicetiletý muž z Uherského Hradiště se přivolaným strážníkům přiznal, že přišel do restaurace s úmyslem nezaplatit pozdější útratu, jelikož věděl, že u sebe nemá žádnou hotovost a přesto zkonzumoval nápoje v celkové hodnotě 309,-Kč. Za přítomnosti hlídky se s obsluhou posléze domluvil tak, že druhý den přinese uvedenou finanční částku a útratu uhradí.


Do Lužáneckého parku byla vyslána hlídka MP, aby prověřila oznámení o muži ležícím na zemi. Na místě pak strážníci zjistili, že u laviček v parku leží na zemi osmadvacetiletý muž, který byl silně pod vlivem návykové látky ( toluen). Muž s hlídkou komunikoval, avšak vzhledem k tomu, že nebyl schopen samostatné chůze, byla na místo přivolána sanita záchytky. Po příjezdu sanity byl muž za asistence hlídky převezen do PZS.


S žádostí o asistenci při převozu agresivní pacientky na záchytku se na strážníky obrátil personál jedné z brněnských nemocnic. Posléze byla hlídka požádána o okamžitou pomoc, protože šestadvacetiletá slovensky hovořící žena začala být značně agresivní a napadala personál. Vzhledem k tomu, že žena začala napadat i přítomné strážníky, byly vůči ní použity donucovací prostředky, hmaty a chvaty sebeobrany, k jejímu zklidnění. Poté mohla být převezena k vystřízlivění na PZS.

__________________________________________________________________________

ÚTERÝ 12.2.


Oznámení o muži pobíhajícím s kladivem po parkovišti v Sevastopolské ulici vyjela prověřit včera hlídka MP. Strážníci na místě zjistili, že se jednalo o dědečka, který se nepohodl  se svým vnukem a měli  dramatickou  rodinnou rozepři, při které  však nedošlo k žádnému zranění . Při kontrole totožnosti bylo strážníky zjištěno, že šestnáctiletý chlapec  utekl z výchovného ústavu. Pro jeho převzetí si posléze přijela hlídka PČR.

Problém  s náhle zavřenými dveřmi svého bytu oznámila strážníkům devadesátiletá žena bydlící v Galašově ulici. Seniorka však měla obavy o zařízení bytu, neboť si na sporáku ohřívala jídlo. Vzhledem k tomu, že nebylo možné vyloučit způsobení vzniku větší škody na majetku a zdraví a životů ostatních spolubydlících, byl k otevření vchodových dveří bytu  vyslán technik MP. Celá událost  nakonec měla šťastný konec, k požáru nedošlo.

Oběšenec vyděsil dnes ve dvě hodiny ráno obyvatele Olomoucké ulice. Neznámý vtipálek totiž zavěsil na tamní viadukt maketu lidské osoby. Ta působila téměř jako skutečný oběšený člověk. Strážníci, kteří vyjeli oznámení prověřit, zjistili, že se o lidskou bytost nejedná, ale  protože maketa visela ve značné výšce,  přivolali k jejímu odstranění hasiče. Okolnosti zvláštního případu strážníci zjišťují.

Hádka dvou mužů u čekárny na autobusového nádraží na Zvonařce upoutala pozornost strážníků provádějících na stejném místě řešení jiného případu. Vzhledem k tomu, že dvoučlenná hlídka MP zrovna prováděla zákrok, jeden člen hlídky muže kontaktoval a na dotaz z jakého důvodu se zde verbálně napadají,  dvaatřicetiletý muž opověděl , že byl údajně bezdůvodně sledován druhým mužem, který na nádraží pracuje jako pracovník ostrahy objektu. Pochůzková činnost jednačtyřicetiletého pracovníka ostrahy se psem se však mladšímu muži nelíbila a měl pocit, že ostraha je v  příliš těsné blízkosti jeho osoby. To však důrazně člen ostrahy odmítl a tím vznikl celý incident. Strážník proto oběma mužům doporučil, aby se uklidnili , že se jedná nejspíše o nedorozumění a aby se raději v klidu rozešli. Tohoto doporučení  muži uposlechli, avšak asi o třicet metrů dále k ulici Plotní se opět začali slovně napadat, což vyvrcholilo fyzickým útokem mladšího muže z Šumperka vůči muži z ostrahy.  Po tomto útoku jednačtyřicetiletý muž  upadl na zem . Dalšímu napadání již zakročil strážník, který na místo přiběhl.  Vzhledem k tomu, že napadený muž trval na podání trestního oznámení vůči agresorovi, byla na místo k převzetí případu přivolána republiková policie. Na místě nebylo možné  zjistit, zda došlo k poranění poškozeného, protože ten ošetření na místě odmítl s tím, že lékařskou pomoc  vyhledá sám.

Autor: | Zveřejněno: 14.2.2008 13:59:00

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně