Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

1.FC BRNO: V Teplicích bez Muže kola

Bez Marka Střeštíka, který byl po utkání se Slavií Praha téměř všemi médii vyhlášen Mužem 18. kola 1. Gambrinus ligy, nastoupí fotbalisté 1. FC Brno v zápase 19. kola v Teplicích. Se Slavií uviděl Střeštík čtvrtou žlutou kartu. Utkání na stadionu Na Stínadlech se hraje v neděli 2. března od 17:00 hodin.

"Marek teď má výbornou formu a bude nám samozřejmě citelně chybět. Ale musíme se s tím vyrovnat. O náhradě přemýšlím. Možností je víc, například Elton Lira, anebo i Tomáš Okleštěk," naznačuje trenér Petr Uličný.

Střeštíkovou absencí se ještě více prohlubují brněnské problémy se složením útočné formace, kterou mladý záložník ze své pozice aktivně doplňoval. Vedle Aleše Besty je k dispozici už jen jeden klasický hrot, a to Pavel Simr. Tomáš Došek sice již lehce trénuje, ale k zápasu ještě nastoupit nemůže. Zranění obou mladých útočníků Jaroslava Boráka a Josefa Šurala jsou vážnější. Borák má nalomený kotník a Šural natržené vazy v koleně. "Přesto velké změny v sestavě asi nebudou. Osvědčenou nominovanou osmnáctku hráčů doplní zmíněný Okleštěk," konstatoval Uličný.

Na severu Čech budou chtít Brňané navázat na pondělní výkon proti Slavii.

"Kluci dobře vědí, co je v Teplicích čeká. Domácí nejsou na třetím místě náhodou, mají kvalitní tým a na vlastním trávníku v tomto ročníku ještě neztratili ani bod. My uděláme všechno proto, abychom byli první, kdo něco ze Stínadel odveze," zdůraznil Uličný.

Teplice v minulém kole vysoko prohrály v Liberci, ale trenér Brna vylučuje, že by to mělo nějaký podstatný vliv na nadcházející zápas. "Myslím si, že si to Tepličtí vyříkali tak, jako my po Plzni a nyní mají v hlavách jen nedělní zápas. Mají velice zkušený tým, aby takovou situaci zvládli. Já si myslím, že to může být docela dobrý fotbal. Teplice, na rozdíl třeba od Plzně, která byla spíš tvrdší, jsou hodně fotbalové. My budeme také chtít hrát dopředu. V každém případě nás čeká těžká bitva, ze které ale nechceme odjet s prázdnou," zopakoval Uličný.

Více informací najdete na http://www.1fcbrno.cz/

Autor: | Zveřejněno: 29.2.2008 10:33:34

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně