affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Festival „Jeden svět“ začíná v Brně 10. března

Od 10. března 2008 se bude v Brně konat Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech „Jeden svět". Jedná se o festival výjimečných dokumentů, které nabízejí veřejnosti hlubší porozumění problematice lidských práv, situaci v krizových oblastech a globálním problémům, o kterých se v současné době vede diskuse jak mezi vědeckými institucemi, tak mezi veřejností.

Nad festivalem Jeden svět 2008 v Brně převzal záštitu primátor statutárního města Brna Roman Onderka.

„Zdařilost tohoto festivalu spatřuji zejména ve spektru zajímavých pohledů na dnešní dění ve světě s ohledem na lidská práva, která jsou ne všude na zemi plně respektována. Tyto filmové dokumenty vždy nějakým způsobem odrážejí současnou mnohdy i smutnou  realitu," uvedl primátor Roman Onderka.

Festival „Jeden svět" pořádá každoročně již od roku 1999 společnost Člověk v tísni. Během devítileté existence se festival vyvinul v jeden z největších a nejvýraznějších lidskoprávních festivalů v Evropě a stal se jednou z nejvýznamnějších kulturní akcí v rámci celé České republiky. V letošním ročníku 2008 se festival rozrostl o dalších sedm regionálních přehlídek. Celkem se tedy bude konat ve 24 českých a moravských městech.

Ve městě Brně proběhne festival „Jeden svět" ve dnech 10. - 15. března 2008.

Více informací o festivalu najdete na www.jedensvet.cz

Autor: | Zveřejněno: 2.3.2008 21:46:31

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně