affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

JABLONEC vs. 1.FC BRNO

V hodně složité situaci je před nedělním utkání 1. Gambrinus ligy v Jablonci (výkop v 15:00 hodin) trenér fotbalistů 1. FC Brno Petr Uličný. Řady marodů dnes rozšířil stoper Josef Dvorník a jak je známo, v týdnu přestoupil Luboš Kalouda do ruského velkoklubu CSKA Moskva.

Největší starosti dělá Uličnému útočná formace, přestože je po zranění již k dispozici Tomáš Došek.

"Vezmu to popořádku. Mladíci Borák a Šural jsou zranění dlouhodobě. Besta na Jablonec určitě nebude a budu rád, když se vrátí v domácím zápase s Kladnem. Wagner a Simr k dispozici spíše nebudou. V úterý si Okleštěk zranil koleno a vypadá to na měsíc mimo hru. Dnes ráno mně volal doktor Gál, že u něho byl Dvorník, uvidíme, v jakém stavu bude před zápasem. Takže jsem rád, že už může hrát Tomáš Došek, ale zda po sedmitýdenním výpadku vydrží celý zápas, to je samozřejmě velký otazník," vypočítal Uličný.

Dodejme, že Borák marodí s kolenem, Šural s kotníkem, Besta má natažený stehenní sval, Wagner zlomeninu na ruce, Simr problémy se zády, Okleštěk zraněný meniskus a Dvorník si stěžoval na sval.

Ptát se na sestavu za této situace považuje Uličný za zbytečné. O nominaci se rozhodne v posledním možném termínu. V odpovědi nabízí spíše určité možnosti.

"Ano největší problémy jsou v útoku. Došek se vrátí a doufám, že k dispozici by mohl být i Simr. Já jsem chtěl dát šanci Oklešťkovi, ale jak vidíte, hrát nemůže. Proto uvažuji o Liboru Balážovi, který se dobře jevil v zápasech juniorky. Vzadu, pokud by nemohl hrát Dvorník, by to tak problematické být nemělo. Tady je velká konkurence, třeba Petr Pavlík, Martin Živný, k dispozici je Karel Večeřa," naznačil Uličný.

Samostatnou kapitolou jistě je náhrada za Luboše Kaloudu.

"Nahradit takového hráče je samozřejmě těžké. Nesmíme zapomínat, že je to taky gólový hráč. Mluvil jsem o tom s hráči, řekl jsem, že etapa přestupů je za námi a začínáme novou. Nikdo už neodejde, zdůraznil jsem, že náhrada bude výhradně z vlastních zdrojů, že je to šance pro ty, co dosud tolik nehráli. Chcete slyšet jména? O Oklešťkově smůle jsem už mluvil, ale přemýšlím například o Lukáši Kubáňovi, o Martinovi Hanákovi, který se jevil dobře v juniorce. A je tu samozřejmě Elton Lira. Takže tohle jsou určitě slušné alternativy," vypočítal Uličný.

Nejen pro vlastní problémy, ale hlavně pro kvalitu jabloneckého kádru, Uličný považuje příštího soupeře za velice těžkého.

"Zase musím říct jména. Tak třeba obrana: Homola, Hamouz, Baranek, záloha Valenta, Klapka, vpravo slovenský reprezentant Žofčák. Toho jsem měl v Ružomberoku a je to vynikající fotbalista. Vlevo je výborný Hloušek. V útoku Necid. To jsou samí hotoví prvoligoví fotbalisté. Dohromady je to velice silný a dobře koučovaný tým. Pro nás by mohlo trochu hrát, že jsou pod tlakem, tedy bodovým tlakem, protože bodů mají určitě míň než si plánovali. Na druhé straně nesmíme přehlédnout, že na jaře ještě neprohráli. My se samozřejmě budeme chtít prosadit a pokračovat na vlně těch dobrých zápasů. V Jablonci nás čeká těžký soupeř, ale věřím, že uhrajeme bodový výsledek," zdůraznil Uličný.

Autor: | Zveřejněno: 14.3.2008 10:22:32

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně