Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

O víkendu si na výstavišti vybere každý

Nejvíce návštěvníků na jarní veletrhy každoročně míří o víkendu, kdy je v pavilonech vedle zajímavých expozic čeká také atraktivní doprovodný program pro celou rodinu.

„Chystáme se přijet všichni stejně jako minulý rok. Manžel jezdí rybařit, synovi se už vloni líbily závody aut na dálkové ovládání a malá dcera se těší na Dádu Patrasovou. Já si zatím prohlédnu nábytek a zvlášť zahradní centrum, protože chceme zvelebit naše zahradní posezení," svěřila se paní Lenka Přikrylová z Brna. Také další obyvatelé Brna a okolí mají ve víkendových plánech jasno. Na výstavišti je vždy na začátku jara čeká pestrá koláž akcí pořádaných pouze jednou do roka. Mezinárodní veletrh bydlení MOBITEX s expozicí DESIGNSTORY ukazuje nejen standardní obchodní nabídku, ale i originální nábytkovou produkci a komplexně řešené interiéry, mimo jiné i včetně špičkové audiovizuální techniky. Pro návštěvníky je připraveno také odborné poradenství například pro výběr kvalitního čalouněného nábytku nebo správné lehací plochy.

Jedinečný program je připraven v pavilonu G2, kde na 250 metrů dlouhé trati se speciální hlínou dovezenou z Anglie již o čtvrtka bojuje  174 jezdců z dvanácti zemí. Mezinárodní závod rádiem řízených modelů off-road aut v měřítku 1:8 ASTRA NITRO CROSS 2008 je divácky velmi atraktivní nejen účastí celé evropské špičky, ale i díky nově koncipované trati se zajímavými překážkami. Také v sousedním pavilonu G1, kde návštěvníci najdou stánky výstavy MODELY BRNO, se chystá doprovodný program - mj.  ukázky modelů letadel ve vzdušných akcích, prezentace modelů lodí v bazénu, velké autodráhy i modely železnic malých i supervelkých měřítek. 

Ani výstava RYBAŘENÍ u nás nemá obdoby. Zájemci o tento sport si v pavilonu F mohou vyzkoušet rybolovnou techniku, síťování, vázání umělých mušek a v neposlední řadě si zdokonalí znalosti v poznávání živých sladkovodních ryb. Čekají je i soutěže o ceny a zajímavé přednášky, například v sobotu ve 14 hodin Minikurz filmování ryb režiséra Davida Bonaventury.

Rodiče malých dětí určitě nevynechají návštěvu pavilonu B s expozicemi veletrhu PRODÍTĚ. Vystavené zboží si zde mohou prohlédnout a vyzkoušet i bez asistence svých ratolestí, které na galerii čeká zajímavý program Dětský svět - mimo jiné soutěže o ceny, dětské módní přehlídky a samozřejmě i bezplatný dětský koutek. V sobotu od 11 do 14 hodin proběhne výměnná burza hraček z Kinder vajíček, v 14.30 začíná autogramiáda Dády Patrasové a od 15 hodin její vystoupení pro dětské návštěvníky.

Zvláštní lahůdka se na výstavišti chystá pro příznivce sportu: v pavilonu Z se běží již 13. ročník Světového poháru v ultramaratonu - závodu na 48 hodin v hale, který je doprovázen řadou kratších běžeckých klání jednotlivců i štafet. O zpestření programu se postará známý mistr jízdy na vysokém kole Josef Zimovčák, který své umění v pavilonu Z předvede v sobotu od 10 do 13 hodin, a to na živo i prostřednictvím knih a plakátů ze svých extrémních Tour.

Autor: | Zveřejněno: 28.3.2008 15:32:53

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně