affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Absolventi Senior Akademie pořádané MP budou mít slavnostní vyřazení

I druhý ročník projektu s názvem Senior akademie připravený strážníky odboru prevence brněnské Městské policie zaskočil jejich tvůrce nečekaným zájmem ze stran veřejnosti. Přesto, že se jednalo o již druhý ročník tohoto úspěšného projektu, počet přihlášených seniorů opět strážníky překvapil. Takřka stovka účastníků tohoto projektu obdrží v pondělí 31.3.ve 13 hodin  v zasedacím sále zastupitelstva při slavnostním vyřazení osvědčení o absolvování akademie přímo z rukou brněnského primátora.

Zorganizovat tento ojedinělý projekt přiměl strážníky poté, co se prudce zvýšil počet případů, kdy se senioři stali obětí pachatelů trestné činnosti. Vznikla tedy myšlenka vytvořit výukový program, který by byl zaměřen na tuto věkovou skupinu a nabídl by posluchačům praktické informace jak významně přispět k vlastnímu bezpečí, ale i k bezpečnosti osob v jejich bezprostředním okolí.

Vzdělávací kurz  probíhal více než 5 měsíců každý týden a to v rámci čtyřhodinového výukového bloku. Tematické okruhy byly zvoleny na základě analýz a konzultací s odborníky v dané problematice a koncipovány jako metodika k bezpečnému chování ve společnosti. Ať už se jednalo např.o prevenci násilných útoků včetně domácího násilí, prevenci pouličního násilí a majetkové trestné činnosti. Nechyběla ani dopravní výchova či základy sebeobrany, jejíž původně plánovaný počet hodin musel být pro obrovský zájem rozšířen. Velké odezvy se dočkaly návštěvy Městského operačního střediska MP a laserové střelnice, kde byla možnost si vyzkoušet i praktická cvičení. Pro výuku byli vybráni kvalifikování lektoři z řad brněnské městské policie, Střední policejní školy MV ČR, Jihomoravské policejní správy, Pedagogicko - psychologické poradny a Magistrátu města Brna.

Vzhledem k stále neutuchajícímu zájmu občanů  připravují strážníci další ročník Senior Akademie, tentokrát již třetí v pořadí.  O užitečnosti unikátního projektu svědčí i fakt, že se jej rozhodli zrealizovat také  strážníci MP Praha s takřka totožnou obdobou brněnské Senior Akademie.

Autor: | Zveřejněno: 28.3.2008 15:55:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně