Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

1.FC BRNO: Do Mladé Boleslavi už s Alešem Bestou

Už i s útočníkem Alešem Bestou odjedou fotbalisté 1. FC Brno k utkání 23. kola 1. Gambrinus ligy s Mladou Boleslaví. Jinak ale marodka týmu zůstává stále početná.

Hrát nemohou obránci Josef Dvorník a Martin Kuncl a útočník René Wagner. Otazník visí nad starty Patrika Siegla a Pavla Simra, kteří v týdnu pro lehká zranění netrénovali, a také Lukáše Marečka, jenž se z reprezentačního zápasu týmu do 19 let v Nizozemí vrátil s horečkou. Ze širšího kádru měli v týdnu zdravotní potíže mladí záložníci Martin Hanák a Jan Urban. Trenér Petr Uličný se těžce smiřuje zejména s absencí Martina Kuncla, který si už v první minutě nedělního zápasu s Kladnem zlomil lýtkovou kost.

"Všechny absence jsou citelné, ale máte pravdu, že u Kuncla mě to mrzí hodně. V naší současné situaci je to opravdu velká ztráta. Martin měl formu a na pravé straně si dobře vedl v obraně i v záloze. Škoda, asi si už na jaře ligu nezahraje," konstatoval Uličný.

Připomeňme, že dlouhodobě marodí mladí útočníci Tomáš Okleštěk, Jaroslav Borák a Josef Šural.

"Zranění k fotbalu bohužel patří, tak i my se s tím musíme vyrovnat," uzavřel tuto "kapitolu" trenér Brna.

I tomto stavu jeho tým jede do města aut s otevřeným hledím.

"Čeká nás těžký zápas. Boleslav vyměnila trenéra a Karel Stanner bude poprvé koučovat mužstvo doma. To je specifické a určitě on i hráči udělají všechno proto, aby uspěli. Víme, že Boleslavští dostali pokuty a dovezli bod z Bohemky. Mužstvo je to opravdu silné a stačí říct jen pár jmen: Rajnoch, Holub, Kopic, Ševinský, Kysela, Mašek ... My jim máme co vracet (pozn. na podzim Mladá Bolelsav vyhrála na Srbské 3:0) a chceme uhrát bodový výsledek. Pro nás je to dost klíčové utkání. Po ztrátě s Kladnem si prostě další výpadky nemůžeme dovolit a myslím tím i následující utkání doma s Mostem. Bodové odstupy by se mohly začít nepříjemně zvětšovat, navíc se do souboje o třetí místo se začíná dotahovat Liberec," zdůraznil Uličný.

Nevydařený zápas s Kladnem si s hráči rozebrali a Uličný věří, že se jeho tým zlepší především po herní stránce.

"S Kladem mám chyběla především kvalita. Nasazení sice mohlo být ještě větší, ale v tomto směru klukům moc vyčítat nemohu. Kluci moc chtěli, ale chyběla nám fotbalová kvalita, která v mužstvu v předešlých zápasech byla. Nedokázali jsme se vypořádat s dobrou obranou hrou soupeře, nevypracovali jsme si žádnou šanci, a proto jsme ani nemohli vyhrát," vrátil se Uličný v minulému zápasu.

Utkání s FK Mladá Boleslav se bude hrát v neděli od 17:00 hodin.

Autor: | Zveřejněno: 28.3.2008 15:57:28

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně