Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

1.FC BRNO: V Českých Budějovicích by měl Trousila nahradit Pavlík, Polácha asi Střeštík

Ani absence dvou výrazných opor Tomáše Polácha a Jana Trousila, kteří mají nucené stop pro osm obdržených žlutých karet, nemění plány fotbalistů 1. FC Brno v pro nedělní utkání 25. kola 1. Gambrinus ligy v Českých Budějovicích (17:00).

"Věřím, že budeme pokračovat v kvalitní práci na cizích hřištích. Hráli jsme velmi dobře v Mladé Boleslavi i v poháru v Jablonci, takže i v Českých Budějovicích budeme hrát na bodový výsledek. Věřím, že kluci, kteří dostanou příležitost místo nich, odvedou vynikající výkon. Třeba takový, jako Karel Večeřa ve středu v Jablonci," zdůraznil Uličný.

Ale právě nad startem Karla Večeři visí v tuto chvíli otazník.

"Po utkání v Jablonci si stěžoval, že ho bolí operované koleno, takže netrénoval. Uvidíme, jak na tom bude těsně před utkáním. Ostatní hráči jsou v pořádku, tedy vyjma dlouhodobých marodů Marečka, Oklešťka, Kuncla, Boráka a Šurala," vypočítal Uličný a naznačil možné náhrady za oba zmíněné vykartované hráče.

"Místo Trousila by měl nastoupit Pavlík a pro střed zálohy uvažuju o Střeštíkovi," netajil kouč Brna.

Fotbalisté z jihu Čech jsou pro Brňany v poslední době příjemným soupeřem. V posledních pěti ligových utkáních s nimi dvakrát vyhráli a třikrát se hrálo nerozhodně. V říjnu Brno vyřadilo Budějovické z Poháru ČMFS na jejich hřišti po vítězství 2:0. V Českých Budějovicích Jihomoravané naposledy prohráli před pěti roky, v březnu 2003, a to 1:2.

Této bilanci ovšem Uličný nepřikládá podstatný význam.

"Budějovice nemají starosti se záchranou a mohou hrát v klidu. Doma určitě budou chtít vyhrát. Bude to těžký soupeř, protože má v týmu řadu zkušených fotbalistů jako například Horejše, který působil i v Brně, Vozábala, Hunala a další. My bodovat potřebujeme, protože jsme si slíbili, že se budeme rvát o třetí příčku pokud bude dosažitelná, tedy asi až do posledních kol," řekl Uličný.

Autor: | Zveřejněno: 11.4.2008 10:37:28

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně