Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Eurokomisař Ján Figeľ se na VUT v Brně vyjádřil k projektu CEITEC

Dnes (24. 4.) odpoledne navštívil Vysoké učení technické v Brně eurokomisař pro vzdělávání, odbornou přípravu, kulturu a mládež Ján Figeľ. Vzácného hosta seznámil s historií a současností nejstarší technické univerzity na Moravě její rektor prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA.

Eurokomisaři byl také představen projekt Středoevropského technologického institutu (CEITEC), na jehož přípravě spolupracuje VUT v Brně s Masarykovou univerzitou a dalšími brněnskými univerzitami. „CEITEC je velmi zajímavý projekt, protože jde stejným směrem jako v současnosti vznikající Evropský technologický institut - podporuje excelentnost výzkumu a především úzké propojení vzdělávání, výzkumu a praxe. Transfer výsledků výzkumu do praxe potřebuje nejen jižní Morava a Česká republika, ale celý evropský kontinent, aby si zachoval konkurenceschopnost ve světovém měřítku. Je dobře, že jsou do projektu zapojeny vedle univerzit i zástupci veřejné správy a také partneři z průmyslu. Právě projekty jako CEITEC jsou příspěvkem ke vzniku inovativní Evropy jako prostoru, kde bude vznikat vysoká přidaná hodnota," zhodnotil eurokomisař Figeľ význam projektu CEITEC. Podle něj musí nyní Česká republika rozhodnout o svých strategických prioritách v oblasti výzkumu. „Evropská komise může až potom finančně pomoci právě takovým projektům jako je CEITEC, aby se mohl realizovat a přinášet užitek," dodal eurokomisař.

Plnou podporu realizaci projektu CEITEC v Brně vyslovili během setkání s eurokomisařem Figeľem také hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a jeho první náměstek Milan Venclík.

Autor: | Zveřejněno: 25.4.2008 18:00:45

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně