affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

1. FC BRNO: Brňané začínají boj o finále Poháru ČMFS

Poslední soupeř zbývá fotbalistům 1. FC Brno na cestě do finále Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Ve čtvrtek 1. května přivítají na svém stadionu v Srbské ulici mužstvo FC Slovan Liberec. Výkop prvního semifinálového utkání je v 17:00 hodin.

Cílem brněnských fotbalistů pro letošní sezónu je postup do evropského Poháru UEFA, o který stále bojují na dvou frontách. Po pondělní ligové remíze s Baníkem Ostrava se jeví, že schůdnější je právě ta z domácí pohárové soutěže, což ovšem trenér Petr Uličný zpochybňuje.

"To je jen spekulace, i když ligová cesta je nyní opravdu velice těžká. Remíza s Baníkem byla zasloužená, ale je hlavně pro nás ztrátou, protože v tabulce pravdy jsme ztratili dva body. Teď nás čekají zápasy venku, na Spartě a ve Zlíně, a velice těžký soupeř doma, Liberec. My budeme bojovat dál, i když ze všech kandidátů na třetí místo máme závěr nejtěžší. V Poháru jsou šance padesát na padesát a rozhodovat se bude na hřišti. Věřím, že hráči podají kvalitní výkon, že dáme góly a vyhrajeme. Doma bychom si měli vytvořit dobrou výchozí pozici pro odvetu v Liberci," řekl Uličný.

Marodka jeho týmu zůstává už delší dobu stejná. Hrát nemohou Martin Kuncl, Lukáš Mareček, Martin Živný, Tomáš Okleštěk, Jaroslav Borák a Josef Šural. Naštěstí si mužstvo z pondělního ligového utkání s Ostravou odneslo jen běžné šrámy, takže Uličný může na hřiště vyslat to nejsilnější, co v současné době má k dispozici.

"Ano, nastoupíme v nejsilnějším možném složení, a tak budeme hrát i ligu. Tu zátěž prostě musí mužstvo unést," zdůraznil Uličný.

V týmu Liberce má Brno za soupeře druhý nejúspěšnější jarní ligový tým.

"A hlavně na jaře má výbornou formu a v jarní tabulce je druhý za Spartou. To hovoří samo za sebe. Čeká nás velice těžký zápas. Mužstvo je dobře poskládané ze zkušených i mladších hráčů. Velmi nebezpečný je Chorvat Kerič, o Nezmarovi nemusím dlouze mluvit, mužstvo těží ze zkušeností Košťála, Holeňáka, Papouška a dalších hráčů. Zkrátka výborný tým, kterému se navíc v současné době daří. Ale opakuji, šance jsou nyní rovnocenné. My musíme podat výkon bez chyb, dát góly a pokusit se žádný nedostat," shrnul Uličný čtvrteční cíle.

Autor: | Zveřejněno: 29.4.2008 13:12:38

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně