Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

1.FC BRNO: V Liberci otazníky nad starty Trousila a Polácha

Hodně odpočinku a regenerace sil, to je převládající program fotbalistů 1. FC Brno po jejich nedělním vítězství na Spartě a před zítřejším (7.5.) odvetou semifinále Poháru Českomoravského fotbalového svazu v Liberci. Brňané hned  po zápase v Praze odjeli na sever Čech do v klidného prostředí hotelu Břízky v Jablonci.

Regeneraci potřebuje tým trenéra Petra Uličného jako sůl. Nabitý program těchto dnů s hracími dny uprostřed týdne absolvuje omezený počet hráčů, protože Brňany provází velká marodka.

K dlouhodobým marodům Martinu Kunclovi, Eltonu Lirovi, Lukáši Marečkovi, Martinu Živnému, Tomáši Oklešťkovi, Jaroslavu Borákovi a Josefu Šuralovi (ten už v neděli nastoupil v závěru zápasu juniorky s Uničovem, ale prvoligovou zátěž ještě nesnese) přibyli po Spartě klíčoví hráči týmu Jan Trousil a Tomáš Polách.

"Tomáš má zlomený prst na noze. Radíme se s lékařem, jak to udělat, aby mohl hrát a snad to s nějakým obstřikem půjde. U Honzy je to horší. Má silně pohmožděný lýtkový sval. Tohle budeme s doktorem konzultovat až po zítřejší rozcvičce těsně před zápasem. Kdyby Honza hrát nemohl, bylo by to samozřejmě velmi citelné oslabení. Pro jistotu jsme s sebou vzali Zdeňka Poláka z juniorky,"
konstatoval Uličný.

Na druhé straně brněnský kouč kvituje výbornou náladu mužstva po výhře na Spartě.

"Nálada je skvělá a já věřím, že porážka Sparty nám také patřičně zvedne sebevědomí. Liberec se nyní soustřeďuje hlavně na pohár a v nedělní lize nechal odpočívat vlastně všechny nejlepší hráče. Jestli to byl dobrý nebo špatný tah, to ukáže až zápas. V každém případě to má po remíze 2:2 u nás lépe rozehrané. My jsme ale dokázali vyhrát v Teplicích, v Mladé Boleslavi, na Spartě... Proč bychom nemohli vyhrát i v Liberci?"
naznačil zítřejší brněnské plány Petr Uličný.

V Brně se hrálo 2:2, takže karty jsou rozdány jasně. Domácím k postupu stačí i remízy 0:0 a 1:1. Při remíze 2:2 by se kopaly pokutové kopy. Brňané musí vyhrát, ale stačila by jim i remíza 3:3.

Středeční zápas v Liberci má výkop ve 20:00 hodin a přímým přenosem bude vysílán na ČT4. 

Autor: | Zveřejněno: 6.5.2008 11:30:10

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně