Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Informace DPMB: IGNIS BRUNENSIS, výluky, omezení, atd …

 - BMUE - ohňostrojné Prelude I.
- BMUE - Brněnská muzejní noc
- Akce Výstaviště OPEN
- Výluky tramvajové tratě do Modřic
- Jednosměrná uzavírka ulice Podruhovy
- Omezení provozu v ulici Úvoz
- Výluka trolejbusů na ulici Srbské

BMUE - ohňostrojné Prelude I.

První část festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy dotýkající se provozu MHD se uskuteční v pátek 23. května 2008. V centru města bude od odpoledních hodin až do večera probíhat soubor zábavných a kulturních akcí, které vyvrcholí ohňostrojným představením Prelude I. "ŽIVLY PLANETY ZEMĚ" české společnosti THEATRUM PYROBOLI odpáleným ve 22:30 hod. z Denisových sadů pod Petrovem.

Zastávka tramvají Nové sady bude z bezpečnostních důvodů pravděpodobně již od 21:00 hodin do ukončení ohňostroje mimo provoz (tramvaje linek 1, 2, 4, 8, 10, 12 a 13 ji budou projíždět).
Před zahájením a po ukončení ohňostroje budou operativně podle aktuální situace posíleny vybrané pravidelné linky v centru města (následně i noční autobusová doprava). Přibližně v době od 22:10 do 22:45 hodin bude přerušena doprava na linkách 1, 2, 4, 8, 12 a 13 v úseku mezi Hybešovou, Husovou a Nádražní ulicí. Dotčené spoje uvedených linek budou proto v této době buď odkloněny náhradními trasami Rooseveltovou - Benešovou, případně Pekařskou ul. (v případě linky 1 s otočením na Malinovského náměstí), nebo před uzavřeným úsekem vyčkají obnovení provozu. Veškerou dopravu v ulicích Nádražní, Husova, Nové sady a Hybešova bude před ohňostrojem, v jeho průběhu i po ukončení regulovat Policie.  

-----------------------------------------------------------------------------------------


BMUE - Brněnská muzejní noc

V rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy se v sobotu 24. května 2008 ve večerních a nočních hodinách uskuteční tradiční Brněnská muzejní noc. Pro místa vzdálenější centru nebo nacházející se mimo území města Brna bude zajištěna kyvadlová doprava autobusovými linkami příležitostné dopravy s výchozí zastávkou na Moravském náměstí ( nároží u parku naproti ústí Joštovy ulice, zastávky linek 81 a 82):
A : Moravské náměstí - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum
B: Moravské náměstí - Jugoslávská - Bratislavská ( Muzeum romské kultury) - Moravské náměstí
C
: Moravské náměstí - Mohyla Míru
D: Moravské náměstí - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad ( Památník písemnictví na Moravě)
E : Moravské náměstí - Komenského náměstí - Úvoz - Hrad Špilberk
F: Moravské náměstí - Komenského náměstí - Úvoz - Mendlovo náměstí - Anthropos
G : Moravské náměstí - Komenského náměstí - Úvoz - Žlutý kopec (Mahenův památník ) - Náměstí Míru (Hvězdárna a planetárium M. Koperníka ) - Úvoz - Komenského náměstí - Moravské náměstí
H: Moravské náměstí - Předklášteří ( Podhorácké muzeum)

Linky C a H nemohou být s ohledem na kapacitu jednotlivých areálů operativně posilovány!
Cestující budou na autobusových linkách přepraveni zdarma a vstup do všech muzeí je bezplatný. Na linku A budou nasazeny také historické autobusy Technického muzea ; na linkách A, B a G budou vybrané odjezdy zajišťovat nízkopodlažní autobusy .

V nočních hodinách budou v souvislosti s konáním akcí Výstaviště OPEN a Brněnská muzejní noc podle aktuální situace posíleny exponované směry některých nočních autobusových linek od spojení u hlavního nádraží a přibližně do 0.30 hodin bude prodloužen provoz denních linek 1, 5, 8, 12, 25, 26 a 37 .

Bližší informace k akci naleznete na www.brnenskamuzejninoc.cz

-----------------------------------------------------------------------------------------


Akce Výstaviště OPEN

V sobotu 24. května 2008  od 12.00 do 0.30 hodin se bude konat akce VÝSTAVIŠTĚ OPEN v rámci oslav 80. výročí brněnského výstavního areálu. 
V areálu výstaviště bude probíhat velké množství akcí. Závěr dne na výstavišti pak ve 22:30 hodin zajistí ohňostrojné prelude II. "HVĚZDY NAD BRNĚNSKÝM VÝSTAVIŠTĚM" od společnosti THEATRUM PYROBOLI.
Doprava od hlavního nádraží k výstavišti kromě pravidelných linek 1, 25, 26, 37, 44, 52, 68 a 84  bude zabezpečována také posilovými linkami P1 a P2 :

  Linka P1  pojede po trase Malinovského náměstí - Hlavní nádraží - Hybešova - Mendlovo náměstí - Výstaviště - Pisárky v době od 12 do 0.30 hodin .

  Linka P2 pojede po trase Stará osada - Hlavní nádraží - Hybešova - Mendlovo náměstí - Výstaviště - Pisárky v době od 12 do 23.30 hodin ( v úseku Stará osada - Václavská převážně nahradí spoje linky 2, které jezdí do smyčky Ústřední hřbitov nebo Nové sady).

  Tramvajová linka 2: v době od 12 do 23 hodin jsou spoje jedoucí pouze v úseku Stará osada - smyčka Ústřední hřbitov nebo Stará osada - smyčka Nové sady MIMO PROVOZ (jsou nahrazeny posilovou linkou P2). Spoje do Modřic a z Modřic jedou dle platného jízdního řádu, smyčka Ústřední hřbitov je v uvedené době obsluhována pouze linkou 6. Poslední odjezd linky 2 ze smyčky Ústřední hřbitov dle jízdního řádu v 11.49 hod. 

V odpoledních hodinách (přibližně od 12 do 18 hodin) budou také v provozu historická vozidla MHD.
Parní tramvajová souprava s lokomotivou Caroline a elektrické tramvaje nabídnou svezení z Výstaviště na Stránskou skálu.
Historické autobusy pojedou z Výstaviště okruhem přes centrum města a zpět do jeho areálu.
Svezení na těchto trasách historických vozidel bude možné za zvláštní jízdné , prodej jízdenek u průvodčích. 

Bližší informace k akci www.bvv.cz/80

-----------------------------------------------------------------------------------------


Výluky tramvajové tratě do Modřic

Z důvodu dokončovacích prací na rekonstrukci silničního mostu nad tramvajovou tratí v Modřicích bude v neděle 25. května a 1. června 2008 vždy 7:00 hodin do 17:00 hodin vyloučen provoz tramvají v úseku Ústřední hřbitov - Modřice.

Tramvajová linka 2 bude v uvedené době vedena pouze v úseku Židenice, Stará osada - Ústřední hřbitov, smyčka.
Náhradní doprava bude zajištěna autobusovou linkou x2 v úseku Ústřední hřbitov (zastávka u hlavní brány) - Modřice, smyčka.

Poslední odjezd tramvaje linky 2 před zahájením výluky od zastávky Ústřední hřbitov do Modřic je v čase 6:37 hod., z Modřic směr Stará osada v čase 6:54 hod.
První odjezd tramvaje linky 2 po ukončení výluky od zastávky Ústřední hřbitov do Modřic je v čase 16:57 hod., z Modřic směr Stará osada v čase 17:19 hod.

Změna zastávek :
Autobusy linky x2 jedou po obslužné komunikaci a obsluhují zastávky náhradní dopravy. Tramvajové zastávky v úseku Bohunická - Modřice, smyčka nejsou obsluhovány.

-----------------------------------------------------------------------------------------


Jednosměrná uzavírka ulice Podruhovy

Z důvodu provádění opravy povrchu komunikace na ulici Podruhově v Líšni pojede autobusová linka 78 ve směru ze Židenic do Modřic následujícím odklonem:

  • v sobotu 24. května 2008 od 7:00 do ukončení prací (předpoklad do 20 hodin) v úseku mezi zastávkami Mikulovská - Elplova ulicí Jedovnickou a vynechá tak zastávky Růženin dvůr, Vlkova a Houbalova ; nahradou zastaví autobusy linky 78 na zastávce Strnadova;
  • v neděli 25. května 2008 od 7:00 do ukončení prací (předpoklad do 20 hodin) v úseku mezi zastávkami Elplova - Velká Klajdovka ulicí Jedovnickou s přeložením zastávek Elplova ( na spojovací komunikaci k ulici Jedovnické) a Horníkova ( na ulici Jedovnickou).

V opačném směru od Modřic do Židenic, nádraží pojede linka 78 po oba dny po své trase beze změny ulicí Podruhovou!

-----------------------------------------------------------------------------------------


Omezení provozu v ulici Úvoz

Z důvodu pokládky Živice v části ulice Úvoz mezi ulicemi Tvrdého a Údolní bude v neděli 25. května 2008 omezen provoz trolejbusů projíždějících tímto místem.

Trolejbusy na linkách 25, 26, 38 a 39 budou nahrazeny autobusy, pravidelná trasa a jízdní řád se nemění, pouze může dojít ke změnám v trase některých spojů jedoucích podle běžného jízdního řádu z nebo do vozovny.
Vzhledem k nedostatku nízkopodlažních autobusů nebudou na lince 26 zajištěny všechny garantované nízkopodlažní spoje vyznačené v jízdním řádu této linky. U linek 25, 38 a 39 by měly být odjezdy nízkopodlažních vozidel plně pokryty, přesto cestujícím doporučujeme před plánovanou cestou nasazení bezbariérového vozidla ověřit na telefonním čísle 5 4317 4317. Děkujeme za pochopení.

-----------------------------------------------------------------------------------------


Výluka trolejbusů na ulici Srbské

TERMÍN ZAHÁJENÍ:
Z důvodu rekonstrukce kanalizace v křižovatce Srbská - Berkova bude od úterý 27. května 2008 do ukončení prací (předpoklad do 27. června 2008) vyloučen provoz trolejbusů v úseku Slovanské náměstí - Srbská.

Trolejbusová linka 32 bude po dobu výluky v provozu pouze v úseku Česká - Slovanské náměstí. S ohledem na průjezdnost objížďkových tras není možné zavedení náhradní dopravy ve vyřazeném úseku.

Změna zastávek:
Srbská a Hutařova  po dobu uzavírky bez obsluhy ;
Slovanské náměstí - výstupní zastávka pro linku 32 u ústí ulice Srbské ( společná s linkami 30, 44 a 67 směr Skácelova);
Slovanské náměstí - nástupní zastávka pro linku 32 směr Česká před gymnáziem (společná s linkami 30 a 84 směr Husitská ).


Další informace najdete na www.dpmb.czAutor: | Zveřejněno: 23.5.2008 21:20:51

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně