Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Opatření MP na první soutěžní ohňostroj

Jako každoročně bude na dnešní průběh prvního soutěžního ohňostroje na brněnské přehradě dohlížet téměř stovka strážníků a to jak v nejbližším okolí přehrady  tak i v městské části Bystrc.

Kromě strážníků dopravní jednotky, kteří budou usměrňovat dopravu a přispívat k zabezpečení parkujících vozidel návštěvníků, budou strážníci poříční jednotky dohlížet na dodržování veřejného pořádku na vodní hladině. Dále bude na hladině zakotven člun MP, který bude připraven řešit události během ohňostrůjné produkce. V některých předchozích letech se totiž někteří „rozjaření" návštěvníci rozhodli nerespektovat bezpečnostní pokyny a doplavat při odpálení ohňostroje až k samotnému pontonu. Po skončení ohňostroje bude MP dohlížet na bezproblémový rozchod diváků a plynulý odjezd vozidel.

Z důvodu očekávané vysoké návštěvnosti proto doporučujeme využít městské hromadné dopravy, která bude v těchto okamžicích významně posílena. V případě použití vlastního vozidla jsou v okolí přehrady  vyhrazena místa pro parkování, zejména na Staré dálnici, kde bude cca 1200 parkovacích míst. Další parkovací plochy pak budou v ulicích Páteřní, před ZŠ Vejrostova, u obce Rozdrojovice (pro auta přijíždějící od Kuřimi).

Přednost po skončení akce budou mít na pozemní komunikaci pěší návštěvníci, rozjezd osobních vozidel bude možný až po odchodu chodců.

Od dnešního poledne bude uzavřen příjezd na ulici Přístavní.

Autor: | Zveřejněno: 29.5.2008 10:16:23

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně