Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Hasiči zasahovali u srážky vlaků

Ke srážce dvou osobních vlaků včera (8.6.) odpoledne hasiči vyjížděli na brněnské hlavní nádraží ČD.

Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena v 15.10 hodin, na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální jednotky ze stanic v Lidické a Bauerově ulici a podniková jednotka hasičů Českých drah.

Dva osobní vlaky se bočně střetly v prostoru železničního viaduktu přes Křenovou ulici v místě, kde se dvě koleje spojují do jedné. Při kolizi vykolejily dva vagony. Protože se nehoda stala na mostě, velitel zásahu na místo pro případnou evakuaci lidí povolal i automobilový žebřík. Hasiči spolu s policisty místo nehody uzavřeli a podrobně prozkoumali. Opakovaná prohlídka zasažených vagonů i bezprostředního okolí nehody však prokázala, že ve vagonech nezůstal nikdo zaklíněn a všichni cestující z vlaků v pořádku vystoupili. Zdravotníci ošetřili 13letého chlapce, který utrpěl šok a železničářku, zraněnou na ruce. Automobilový žebřík k evakuaci lidí nebylo nutné použít, protože všichni lidé z vlaků odešli na nádraží. Provoz na železniční trati přerušen nebyl, vlaky projížděly po jedné koleji.

Protože odstranění následků nehody vyžadovalo speciální techniku a vyprošťování vykolejených vagonů bylo možné zahájit až po vyšetření nehody, velitel zásahu jednotek HZS Jihomoravského kraje místo krátce před 16. hodinou předal hasičů z jednotky Českých drah.

Autor: | Zveřejněno: 9.6.2008 11:36:57

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně