affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Havárie kamionů uzavřela dálnici

Úplné uzavřená dálnice D1 ve směru na Vyškov si dnes ráno vyžádala dopravní nehoda tří nákladních vozidel na 190. kilometru. Více informací najdete v článku.

Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena v 7.51 hodin a na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Lidické ulici v Brně a v Rosicích. Na dálnici havaroval tahač Scania z Holandska s přívěsem převážejícím tři tahače DAF, a dvě menší nákladní vozidla Renault a Mercedes z Maďarska. Vozidlo Mercedes skončilo mimo dálnici. Při nehodě se zranil 58letý řidič tahače Scania, zraněn byl také řidič vozidla Mercedes. Hasiči oběma zraněným poskytli předlékařskou pomoc a předali je do péče zdravotníků. Na vozidlech udělali protipožární opatření a odpojili baterie. Únik ropných látek z vozidel nebyl zjištěn, z jednoho z nich pouze vytekla chladící kapalina. Protože vyprošťování vozidel převzala odborná firma, hasiči v 8.39 hodin místo předali policistům a ukončili zásah.

            Hasiči v Jihomoravském kraji dnes dosud vyjížděli k devíti událostem. Už pět minut po půlnoci zasahovali v Brně-Líšni, kde obyvatelka domu v Jírové ulici uvízla ve výtahu. Zablokované dveře výtahu se podařilo otevřít a hasiči ženu vyprostili.

            Krátce před jednou hodinou jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Kunštátě na Blanensku vyjížděla k požáru vozidla Škoda Fabia. Jeho řidič havaroval u obce Rozseč u Kunštátu a auto se po nárazu do stromu vzňalo. Řidič byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice. Hasiči vozidlo uhasili v 1.26 hodin a sorbetem zasypali vyteklé palivo. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 200 tisíc korun.

            K požáru slámy hasiči v 1.04 hodin vyjížděli do rekreační oblasti Hostěrádky-Rešov na Vyškovsku. K likvidaci požáru vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Průzkum na místě ukázal, že na pozemku dohořívaly zbytky zahradní chatky. Hasiči požár lokalizovali v 1.30 hodin a ve 2.46 hodin dohasili. 

            Devět minut po jedné hodině v noci byla operačnímu středisku HZS ohlášena nehoda vozidla na dálnici D1 u Vyškova. Těsně za exitem Vyškov ve směru na Ostravu havarovalo jedno osobní vozidlo, zdravotníci do nemocnice převezli jednoho zraněného účastníka nehody. Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření, odpojili baterii a sorbentem zasypali uniklé provozní náplně.

            Krátce před třetí hodinou ráno hasiči v Brně vyjížděli do Řipské ulice v městské části Slatina k požáru vozidla na parkovišti. Oheň, který hasiči lokalizovali za několik minut a dohasili ve 4.56 hodin, poškodil i sousední zaparkovaná auta. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření, výše škody zatím nebyla přesně vyčíslena.

             Ve 4.23 hodin hasiči vyjížděli na silnici u obce Mokrá-Horákov na Brněnsku k odstranění stromu vyvráceného na vozovku. Překážku silničního provozu hasiči rozřezali motorovou pilou a uklidili ze silnice.

            V 7.40 hodin byl operačnímu středisku HZS ohlášen požár nákladního vozidla na 191. kilometru dálnice D1. Protože podle hlášení se mělo jednat o hořící kolo jedoucího vozu a řidič o požáru zřejmě nevěděl, na místo vyjely tři jednotky profesionálních hasičů. Po příjezdu na místo však vyšlo najevo, že nákladní vozidlo Avia mělo technickou závadu v motoru a hustý dým vycházel z vadného turbodmychadla. Jednotky hasičů se proto přesunuly k dopravní nehodě tří nákladních vozidel, která se stala o kilometr dále (viz začátek zprávy). 

Autor: | Zveřejněno: 13.6.2008 17:22:20

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně