affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Nejen nová Pediatrická klinika, ale i moderní vidoegastroduodenoskop

Pracoviště dětské medicíny FN Brno je v České republice unikátním pracovištěm. Zdravotní péče specializovaná a superspecializovaná je zde poskytována dětem od 0 do 18 let. Dětská nemocnice, která v letošním roce oslaví 110 let, disponuje 452 lůžky. Každý rok je zde ošetřeno na tři sta tisíc dětí, z nichž je pak každoročně 17.000 hospitalizováno.

V rámci optimalizace lůžkového fondu dojde od 1. září 2009 ke sloučení I. dětské interní kliniky a II. dětské kliniky. Nová Pediatrická klinika FN Brno se stane pracovištěm s nově vznikajícím posláním, profilací a strategickými cíly v koordinaci s celou FN Brno. Klinika se bude profilovat v těchto oborech:

l      neonatologie a JIRP pro patologické novorozence

l      gastroenterologie, hepatologie a výživa

l      kardiologie včetně prenatální, arytmologie

l      revmatologie

l      nefrologie a dialýza

l      alergopulmologie a imunologie

l      endokrinologie a diabetologie

l      obezitologie, poruchy metabolismu lipidů

l      dětská dermatologie


I když je vznik nové kliniky plánován až na září 2009, již nyní se budují týmy specialistů zajišťujících realizaci specializovaných programů.

Jedním z nich je i obor Dětská gastroenterologie, hepatologie a výživa. Nově etablovaný, samostatný obor nabízí komplexní diagnostiku a léčbu onemocnění GIT, specializovanou a superspecializovanou péči ambulantní i hospitalizační, kolektiv erudovaných dětských gastroenterologů či každodenní přítomnost gastroenterologa na ambulanci. Z široké nabídky gastroenterologických vyšetření zmiňme enterobiopsii–bioptická sonda, endoskopii, horní a dolní, pH metrii, manometrii či kalorimetrii.

Nový obor se může pochlubit novým diagnostickým přístrojem. Je jím je videogastroduodenoskop, jehož nákup byl umožněn téměř osmisettisícovým darem Jihomoravského kraje. Ten se tímto způsobem rozhodl podpořit kvalitnější diagnostiku malých pacientů z celého jihomoravského regionu, o než se dětská nemocnice stará.

Autor: | Zveřejněno: 19.6.2008 14:39:29

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně