affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

3. Red Bull Káry již tuto neděli 22. června v Brně

Farinova zatáčka už zažila ledacos, a nyní se jí proženou šílé RedBull káry :)

 

3. Red Bull Káry již tuto neděli 22. června v Brně


Nikdo netuší, co týmy za posledních pár týdnů upekly ve své kůlničce či garáži. Bude se ten zázrak vůbec hýbat? A pokud přeci, dojede do cíle? Přijďte na závod a vychutnejte si celou srandu na vlastní kůži. Na severozápad Brna k Žebětínské ulici se můžete dopravit autem i MHD.


Mezi komentátory a porotci budou na závodě Tomáš Matonoha, Lenny Trčková, Petr Horák, Roman Onderka, Martin Havlát, Patrik Eliáš, Břetislav Enge, Petr Kuchař, Bohumil Staša, Aleš a Elen Valentovi, Michal Dvořák, Josef Polášek a Leeda. Na 400 metrů dlouhé a v průměru 3 metry široké trati budou závodit vybrané posádky 45 týmů z České republiky i ze sousedního Slovenska. Trať bude plná zajímavých nástrah a lemována mantinely z balíků slámy. Více na www.redbullkary.cz, kde si kromě potřebných informací můžete také zahrát online hru, mrknout na fotky a videa či stáhnout tapetu na pozadí monitoru. Video je také na www.youtube.com/watch?v=_SQMw0FHm7Y


Časový harmonogram:

12:00 otevření pro veřejnost

13:00 zahájení programu

14:00 start prvního týmu

16:30 start posledního týmu

17:00 vyhlášení výsledků

17:15 rozhovory

17:30 konec programu


Historie: Závody minikár se zrodily, stejně jako valná většina bláznivých a na první pohled nesmyslných sportů, v zemi neomezených možností na druhém břehu atlantického oceánu. Na počátku 30. let, v době celosvětové ekonomické krize, hledal jistý americký výrobce mýdla způsob, jak zábavnou formou napomoci prodeji svých výrobků. Již dlouho byly nejoblíbenější zábavou jeho dětí jím vlastnoručně vyrobená vozítka z dřevěných přepravek, do kterých původně balil mýdlo. Tehdejší konjunktura automobilového průmyslu mu vnukla nápad, jak takto upravené krabice marketingově využít – netrvalo dlouho a mladá generace se masově začala učit stavět minikáry obecně označované soapboxes (krabičky od mýdla). Dalším, neméně důležitým krokem k popularizaci a vyvolání následného „davového šílenství“ byl nápad zorganizovat první oficiální závod minikár. Od nápadu k realizaci chybělo jen málo a tak se v roce 1934 uskutečnilo pravé americké derby podpořené zástupem více než 40 000 zfanatizovaných diváků. Lavina se nedala zastavit a zanedlouho se rozjela celá série závodů minikár. Do našich zeměpisných šířek se tento fenomén dostal až po druhé světové válce a okamžitě si získal srdce všech kutilů a šikovných českých ručiček. Nadšení pro minikáry však postupně ochladlo, takže na počátku třetího tisíciletí lze minikáry vidět velmi výjimečně. Veřejnosti se tento sport stává neznámým a roste nebezpečí, že by krásná tradice mohla zaniknout úplně. Red Bull se na základě těchto skutečností rozhodl vdechnout této zajímavé lidové zábavě nový život a zorganizoval závod Red Bull Káry již v několika koutech světa, např. v Anglii, Itálii, Americe, Slovinsku i Slovensku, Dánsku, Španělsku, Izraeli či Venezuele.

Autor: | Zveřejněno: 21.6.2008 15:29:58

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně