Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

„STRÁŽNICE“ aneb sloužíme do roztrhání těla

Jeden den v životě brněnské městské stráže na konci 15. století může zažít divák, který navštíví v letošní letní sezóně Letní scénu „Pod Baštou" na hradě Špilberk.

Skupina historického šermu REX, která ve spolupráci s Muzeem města Brna nastudovala na svoji 25. sezónu na hradě opět nové představení (již 13. ve 30. roce existence) o všedním životě městských strážných s jejich radostmi i starostmi, o jejich službě při ochraně zákona a majetku našich předků. Humor i dramatické situace provázejí aktéry tohoto akčního divadla stejně, jako v našem běžném životě. Jsou to postavy z masa a kostí, se všemi vadami, přednostmi a lidskými potřebami, zálibami, ale také lidé rozdílných povah, ze kterých pramení vzájemné konflikty mezi nimi.

Ten, kdo má rád divadlo i šerm v historickém prostředí, a najde si volnou chvilku, může shlédnout veselé představení, ve kterém nebude chybět humor, šerm meči a halabardami, tesáky i dýkami. Ale také ani kousek naší historie a poučení pro děti i dospělé. Představení bude možno shlédnout dvakrát týdně ve čtvrtek a v neděli po celý červenec a srpen.


Premiéra se uskuteční na Letní scéně 27.6. 2008 v 21.00 hodin.

Datum:          od 29. června do 31. srpna 2008

každý čtvrtek a neděli mimo 3. a 7. srpna

Začátky v 17.00 hodin

Místo:            Letní scéna pod baštou hradu Špilberk

Autor: | Zveřejněno: 23.6.2008 16:53:32

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně