affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Hasiči stále odstraňují následky bouřek

Od včerejšího večera, kdy část kraje zasáhly bouřky s poryvy větru a přívalovými dešti, hasiči na jižní Moravě do dnešních 7.15 hodin vyjížděli k 78 událostem. Nejvíc zásahů měli na Blanensku a Brněnsku, k odstraňování následků bouřek však vyjížděli také na Vyškovsko, Hodonínsko a Znojemsko.

V uvedených okresech zasahovalo celkem 85 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. K likvidaci vyvrácených stromů a větví a odstraňování dalších překážek z komunikací, zajišťování poškozených střech, čerpání vody ze zatopených sklepů a k dalším obdobným zásahům bylo v kraji nasazeno 96 zásahových vozidel. K zásahům profesionální i dobrovolní hasiči ve středu vyjížděli až do pozdních nočních hodin. V odstraňování následků bouřek pokračují i dnes.

            Krátce po půlnoci hasiči vyjížděli k odstranění vyvrácených stromů na silnici u Rájce-Jestřebí na Blanensku. Stromy a větve z komunikací na Blanensku ráno likvidovali také na vozovkách v Olešnici, v Kuničkách a v Němčicích.

            V Brně hasiči vyjížděli k likvidaci stromu vyvráceného na silnici v Adamovské ulici v městské části Útěchov. K odstranění větve z drátů el. vedení vyjeli do ulice Podhájí v Řečkovicích. V Kladivově ulici v Černých Polích pořezali a uklidili strom, který při pádu zatarasil vchod do domu.

            Na Znojemsku hasiči dnes ráno odstranili vyvrácené větve z vozovky v Dobelicích. Na Hodonínsku hasiči vyjížděli k čerpání vody ze zatopeného sklepa v Myslivečkově ulici v Hodoníně. Tři zatopené sklepy odčerpávali v areálu ZD v Ratíškovicích.

Autor: | Zveřejněno: 26.6.2008 9:24:06

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně