affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Letní projekty MP - v sobotu mohou první zájemci zjistit přesnost tachometru svého vozu

Stejně jako v loňském se strážníci odboru prevence v letních měsících zaměřili na problematiku dopravních nehod a připravili pro Brňany několik preventivních projektů, zaměřených  jak na chodce, tak i na cyklisty a řidiče motorových vozidel. Pokud budete mít zájem se některé z akcí zúčastnit, BrnoInfo.cz Vám nabízí jejich stručný přehled.

Dopravní hřiště v Lužánkách: Na dětském dopravním hřišti v parku Lužánky, budou strážníci dětem připomínat základy bezpečného chování, ať už při jízdě na rekreačních prostranstvích nebo v silničním provozu. Procvičování bude probíhat formou praktických jízd, vyplňováním zábavných dopravních testů, křížovek, řešením modelových situací a ti nejmenší si alespoň vybarví pěknou omalovánku. O jízdu nepřijdou ani děti, které svoje kolo nemají. Strážníci jim zapůjčí kolo odpovídající velikosti, stejně jako cyklistickou přílbu.

Termín: každé úterý a čtvrtek od 13:00 do 18:00 h

 

Jízda zručnosti v Lužánkách: Nezbytnou dovedností každého cyklisty je plné ovládání jízdního kola. Proto bude připravena cvičná trasa s různými prvky a důmyslnými překážkami, simulujícími případné situace a úskalí, které mohou při jízdě na kole nastat. Bezpečí dětí při nácviku je garantováno vlastní konstrukcí dřevěných překážek i přítomností dohlížejících strážníků.

Termín: každou středu od 13:00 do 18:00 h

 

Brněnská přehrada: Akce „Na jedné lodi"  a „Mobidik na Brněnské přehradě" budou probíhat za spolupráce Dopravního podniku města Brna a odboru prevence MP Brno. Určená loď bude vybavena označeným stanovištěm, na kterém si děti za asistence strážníků zábavnou formou procvičí znalosti zásad bezpečného chování doma i na ulici. Kromě toho zde budou pro dívky i chlapce připraveny reflexní samolepky, ze kterých si vlastnoručně vystřihnou tvary, které se jim líbí. Získanou samolepku si pak mohou umístit například na jízdní kolo nebo školní tašku. 

Mimo to bude ve stejné dny veřejnosti k dispozici Mobilní informační centrum prevence kriminality (autobus „Mobidik"), které bude přistaveno u Přístaviště. Zájemci zde budou moci shlédnout pestrou škálu způsobů zabezpečení domů, bytů, motorových vozidel, získají důležité informace o prevenci zneužívání alkoholu a cigaret dětmi nebo například o povinné i doporučené výbavě cyklistů.

Termín: každou neděli od 10:00 do 18:00 h

 

Nejezdi bez přilby na hlavě: Strážníci vytvoří tzv. „bezpečné patroly", které budou na brněnských cyklostezkách kontaktovat cyklisty - a to především ty ve věku do 18 let. Cyklisté, kteří budou mít na hlavě předepsanou přilbu, a jejich kolo bude mít povinnou i doporučenou výbavu, obdrží od patroly prakticky využitelný dárek.

Termín: každé pondělí a pátek od 10:00 do 18:00 h

 

Jedu si - ani nevím jak - RADAR: Motoristé, kteří mají zájem o porovnání údajů na tachometru svého auta či motorky s oficiálním údajem z radaru (a předejít tak nechtěným potížím při kontrolách nebo dokonce nehodám), mohou využít neplacené služby, kterou nabízí Městská policie Brno (dopravní jednotka spolu s odborem prevence). V areálu výstaviště Veletrhy Brno bude u 9. brány pro řidiče připraven úsek, na kterém se pokusí v určeném bodu dosáhnout přesné rychlosti 50 km/h. Srovnáním s údaji na radaru tak získají cenou informaci o případné odchylce. Kromě toho si mohou zájemci upřesnit svoje znalosti ohledně bodového systému a jeho novinkách nebo si vyzkoušet digitální alkoholový tester.

Termíny: 5.7., 19.7., 2.8., 16.8. a 30.8. 2008 vždy od 13:00 do 18:00 h

Autor: | Zveřejněno: 3.7.2008 17:17:59

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně