Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Foyer Nemocnice Milosrdných bratří oživily fotografie Pavla Bartáka

Foyer Nemocnice Milosrdných bratří v Polní ulici v Brně oživily ode dneška velkoformátové fotografie Pavla Bartáka. Jejich společným tématem je moderní architektura a urbanismus.

„Ve svých snímcích se zaměřuji na debatu jednotlivých substruktur města se svým okolím a to nejen prostřednictvím odrazů v plochách lesklých materiálů exteriérových i interiérových stěn. Kladu zejména důraz na zviditelnění pohledů, které kvůli všeobecnému spěchu civilizace bývají často přehlíženy. Svým pohledem se snažím zachytit přirozené barevné kompozice a vytvořit si tak osobitý styl v oblasti výtvarné fotografie," popisuje své snímky Barták.

Pavel Barták (* 4. září 1984) studoval osmileté gymnázium P. Křížkovského s uměleckou profilací v Brně-Komíně, kde v roce 2004 odmaturoval. Následně působil na Fakultě architektury VUT v Brně, po dvou letech však studium ukončil a věnuje se vlastním projektům. V září 2007 nastoupil ke studiu Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Soubor svých velkoformátových snímků již před časem představil na samostatné expozici v Galerii Otakara Kubína v Boskoviceích.

Výstava s názvem Reflexe potrvá ve foyer brněnské Nemocnice Milosrdných bratří do 12. září.   „Po jarní přestávce jde o pokračování naší snahy o kulturní ,oživení´ nemocničních prostor. Na podzim připravujeme další výstavy a koncerty," dodal mluvčí NMB Pavel Gejdoš.

Více o nemocnici lze najít na webu www.nmbbrno.cz, o autorovi snímků pak na www.vafanphotos.com .

Autor: | Zveřejněno: 23.7.2008 13:33:05

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně