Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Chovatelské novinky v Zoo Brno

V brněnské ZOO se v poslední době narodilo několik mládat. Na co nového se při návštěvě ZOO BRNO můžete těšit najdete po kliknutí.

19. 7. 2008 se narodilo mládě lamy krotké z řádu sudokopytníků.  

Lamy společně se svými nejbližšími příbuznými velbloudy tvoří v rámci řádu sudokopytníků zvláštní podřád - mozolnatci. Lama krotká žije jako domácí zvíře na andských náhorních plošinách Jižní Ameriky a  poskytuje lidem stejné služby jako osli v Evropě. Je ideálním dopravním prostředkem na kamenitých a strmých stezkách. Výška těchto lam se pohybuje mezi 110 - 120 cm a váží 130 - 150 kg. Samice bývají březí 11 měsíců.
*****************************************************************

16. 7. 2008 se v umělé líhni vylíhlo první z mláďat nandu pampového z řádu pštrosů, v úterý 22. 7. 2008 pak mládě druhé a v nejbližších dnech se očekává narození ještě čtyř dalších.  

Nandu žije v rovinaté stepi od severovýchodní Brazílie do střední Argentiny. Je to pták nelétavý, ale rychle běhá, může vyvinout rychlost až 60 km/hod. Samec si buduje hnízdo na zemi v trávě, zahřívá vejce a sám se také stará o potomstvo. Mimo sezónu rozmnožování vytváří hejna o 20 - 30 členech, ale dokonce až o 100 jedincích. Výška jeho těla je 130 - 170 cm, váha se pohybuje mezi 20 - 25 kg. Doba inkubace vajec je 35 - 40 dnů. V minulosti byli nanduové loveni nejen pro jejich peří a maso, ale také kvůli jejich tuku, kterému byly přičítány léčebné účinky. 
*****************************************************************

15. 7. se vylíhlo mládě papouška kakadu bílého

Kakadu hnízdí v dutinách stromů na odlehlých indonéských ostrovech. Nápadným znakem je bílá chocholka na hlavě, která se při sebemenším vzrušení vztyčuje. Zkušený chovatel podle polohy chocholky a výrazných očí pozná jejich náladu. Kakadu dosahu délky těla až 45 cm a váhy 550 g. Délka inkubace vajec je 28 dnů.
*****************************************************************

Autor: | Zveřejněno: 24.7.2008 9:55:19

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně