Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Noční požár zničil stáj a jízdárnu

Stáj a jízdárnu zničil v noci na středu rozsáhlý požár v Předklášteří u Tišnova na Brněnsku. Při likvidaci požáru zasahovalo osm jednotek hasičů.

Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v úterý ve 23.59 hodin. Vzhledem k velkému rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjelo osm jednotek hasičů - profesionální jednotky ze stanic v Tišnově a v Lidické ulici v Brně, a dobrovolné jednotky z Tišnova, Drásova, Lomničky, Svatoslavi, Dolních Louček a Kuřimi. Při příjezdu prvních požárních jednotek byl celý objekt o rozměrech 60 krát 12 metrů v plamenech a žárem se bortily části prohořelého dřevěného krovu a střechy. V objektu, v němž bývá ustájeno až 20 koní, byla v době vzniku požáru naštěstí jen čtyři zvířata. Všechny koně se majitelům jízdárny podařilo před ohněm včas vyvést do sousedního výběhu.

Hasiči proti plamenům postupně nasadili devět vodních proudů, k jejichž zásobování zřídili kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště u hydrantu před požární stanicí v Tišnově. Kromě hašení hořící jízdárny a stájí bránili rozšíření požáru na sousední obytnou část areálu. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 1.29 hodin, krátce potom se podařilo zlikvidovat  plamenné hoření. Dohašování lokálních ohnisek však pokračovalo až do ranních hodin. Protože ve stáji i jízdárně bylo větší množství sena a slámy, hasiči museli doutnající balíky vyvážet ven a prolévat vodou. Krátce před třetí hodinou ráno část požárních jednotek ukončila zásah. Ke střežení požářiště a dohašování lokálních ohnisek na místě do rána zůstaly tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Celkem při likvidaci požáru zasahovalo 55 hasičů.

Požár zničil nově postavenou stáj a jízdárnu, z objektu o půdorysu 60 krát 12 metrů zůstaly jen obvodové zdi. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 12 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, požářiště budou ve středu podrobně zkoumat specialisté HZS Jihomoravského kraje a odboru kriminalistické techniky a expertíz Policie ČR. Zásah hasičů zabránil rozšíření požáru na obytnou část areálu. Hodnotu uchráněného majetku vyšetřovatel vyčíslil na tři miliony korun.  

Autor: | Zveřejněno: 30.7.2008 9:10:29

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně