affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Nemocnice Milosrdných bratří Brno obnovuje dobrovolnický program

Nemocnice Milosrdných bratří obnovuje po dvouleté pauze projekt Dobrovolníci v Léčebně dlouhodobě nemocných Polní. Tento program v léčebně řadu let úspěšně fungoval, před dvěma lety postupně zanikl s útlumem občanského sdružení, které dobrovolníky koordinovalo. Nyní se náboru a organizace dobrovolníků ujala přímo nemocnice, konkrétně její Klientské centrum.

Nemocnice hledá zájemce od 18 let, kteří by bylo ochotni docházet pravidelně za vybranými pacienty jedenkrát či dvakrát týdně.

Dobrovolníci jsou pacientům především společnicemi-společníky. Povídají si, předčítají, luští křížovky, naslouchají. Snaží se přinášet více lidského zájmu a kontaktu, vhodně doplňovat práci odborného zdravotnického personálu, pozitivně působit na psychiku pacienta, svojí přítomností dodávat pacientovi sebevědomí, pocit potřebnosti, pomáhat k návratu do rodinného prostředí a mnohým vrací chuť a vůli do dalšího života.

„Naše dosavadní zkušenosti s touto činností nás přesvědčují, že je nutné tuto činnost  rozvíjet, že je přínosem pro nemocné," uvedla primářka LDN MUDr. Blanka Vepřeková.

Pro studenty pečovatelských či sociálních oborů vysokých či vyšších odborných škol může jít o vhodnou studijní praxi.

Zájemce o dobrovolnictví v NMB uvítá ve všední dny od 8:30 do 16:00 Klientské centrum NMB vedle hlavního vchodu, kontakt i přes telefon 543 165 210 či e-mail: info@nmbbrno.cz. První zaškolení nových dobrovolníků je naplánováno na konec letošního září.

Léčebna dlouhodobě nemocných NMB je se svými 243 lůžky největším zařízením svého druhu na Moravě. Sídlí ve dvou objektech - v Polní ulici a v detašovaném pracovišti na Červeném kopci.

Autor: | Zveřejněno: 7.8.2008 11:25:15

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně